Hokejisté budou mít nové dresy bez státního znaku. Fanoušci zuří! ANKETA

Sáhnout Čechům na jejich národní sport? Příliš velké riziko. Právě to ale udělal národní hokejový tým, když se rozhodl pro nový vzhled oficiálních dresů. Z těch zmizí státní znak, který nahradí originálně navržený lev s pukem v tlamě. Jaký k tomu je důvod?

“Tohle je těžký přijmout. Nedovedu si představit, že v tomhle budou naši hokejisté hrát. Státní znak měl (a stále má a mít bude) svoji historii. Spojoval nás všechny, ať už bývalé hokejisty tak i ty současné. Byl to ten dres ve kterém jsme toho tolik zažili. Tenhle nový mi připadá divný. Nechápu, že když na Světový pohár neprošel dres s malým státním znakem, tak tohle projde. Je mi z toho smutno,” uvádí jedna z uživatelek na sociální síti a není sama.

[totalpoll id=”243720″]

Podobných komentářů se totiž po oficiálním oznámení vyrojilo nespočet. Málokdo je ochotný se smířit s novou vizáží, která se zdá méně vlastenecká.

Důvod ke změně je však poměrně praktický. Jak zástupci týmu vysvětlili při odhalení dresů, jedním z hlavních důvodů, proč státní znak zmizí z dresů, je ten, že na něj neměli autorská práva a hrozí tak falšování. Lev, který se nyní na dresech objeví, je oficiálním znakem, který je i patentován.

Reakce jsou značně smíšené. Ne všichni však radikální změnu zatracují. “Už jsem to psal všude. Je rok 2018 a tahle změna dle mého názoru velice povedená a konečně jednotná! Nasypte vše na e-shop, hlavně “šiltky” všech barev a druhu a jde se objednávat,” uvedl jeden uživatel.