Hokejisté senzačně porazili Rusko a vyhráli turnaj v Moskvě!

20. prosince 2015·Zprávy·Redakce

Čeští hokejisté přivezli na turnaj Channel One Cup v Moskvě tým plný mladých a nepříliš známých hráčů. Přesto dokázali porazit domácí výběr s hvězdami Kovalčukem a Radulovem 4:2!

Nabuzené Rusy šokoval český tým už v šesté minutě. Koukal vybojoval puk za ruskou brankou a předložil jej Vincourovi, který se trefil přesně k levé tyči! Češi i dál skvěle forčekovali a vytvářeli si mnohem víc šancí. Gulaš to zkoušel z otočky, dobře stříleli Filippi a Zaťovič, Vincour ve velké příležitosti před brankou promáchl. V 11. minutě se řítil na českou branku Šipačjov, ale Furch mu vypíchl puk hokejkou.

Rusové zápas ve druhé třetině během tří minut otočili. Nejprve Kartajev šikovně sklepl puk ze vzduchu a poté se přesně trefil Antipin. Ale v 28. minutě zamíchal s pukem před obráncem Gulaš, a lahůdkově jej poslal Kundrátkovi, který vyrovnal na 2:2.  Chvíli poté trefili tyčku Kempný i Gulaš, ale dočkali jsme se v přesilovce, kdy se prosadil Zaťovič. V závěru třetiny Furch vychytal nájezd Zaripova a minutu před koncem Jarůšek svým prvním gólem v reprezentaci zvýšil na 4:2.

To už bylo moc na hvězdu sborné Alexandera Radulova, který před druhou sirénou neudržel nervy a tak jsme třetí třetinu začali v početní výhodě. Další gól jsme nepřidali, naopak obrovskou příležitost měli domácí. Furch musel likvidovat ránu Apalkova a byl sražen k ledu, když ještě Zaripov pálil do prázdné brány. Přesto jej český gólman ještě dokázal vyrazit mimo branku! Od 58. minuty hráli Rusové přesilovku a navíc odvolali brankáře, ale ani v šesti proti čtyřem neuspěli.

Channel One Cup v Moskvě, součást Euro Hockey Tour:

Rusko – Česko 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Kartajev (Gusev, Dadonov), 26. Antipin (Kovalčuk, A. Radulov) – 6. Vincour (Koukal), 28. Kundrátek (Gulaš), 35. Zaťovič (Jan Kovář), 40. Jarůšek. Rozhodčí: Fonselius, Rantala (oba Fin.) – Šeljanin, Sivov (oba Rus.).

Rusko: Murygin – Bělov, Jakovlev, Čudinov, Antipin, Zajcev, Denisov, Višněvskij, Kiselevič – A. Radulov, Šipačov, Kovalčuk – Zaripov, Prochorkin, Mozjakin – Kokarev, Kartajev, Apalkov – Dadonov, Andronov, Širokov – od 21. navíc Gusev. Trenéři: Oleg Znarok, Igor Nikitin, Ilja Vorobjov a Harijs Vitolinš.

Česko: Furch – Kundrátek, Kempný, Rutta, Kolář II, Jeřábek, M. Doudera, Šimek, T. Voráček – Gulaš, Jan Kovář, Zaťovič – Radil, Koukal, Vincour – Valský, Filippi, T. Zohorna – Jarůšek, Urban, Buchtele. Trenéři: Vladimír Vůjtek, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.