Hokejisté slaví další body, výhra nad Rakouskem je přibližuje ke čtvrtfinále

8. května 2015·Zprávy·Redakce

Čeští hokejisté si mohou na domácím mistrovství světa odškrtnout další povinnou výhru nad outsiderem. Po vítězství nad Francií zdolali Rakousko 4:0 a přiblížili se postupu do čtvrtfinále.

Stejně jako v zápase s Francií se český tým začal gólově prosazovat až ve druhé třetině a znovu se prosadil obránce Ondřej Němec. Těsně před koncem druhé třetiny se prosadili ještě Zaťovič a Sobotka. Na konečných 4:0 upravil ve třetí části po individuální akci Jakub Voráček.

Vítězství za tři body posunulo český tým v tabulce skupiny na třetí místo, ale čtvrté Švýcarsko má o jeden zápas méně. V neděli čeká reprezentaci ještě utkání s Německem, v úterý zakončí duely ve skupině právě zápasem se Švýcary.

Mistrovství světa v hokeji, skupina A (Praha):

Česká republika – Rakousko 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Němec (Simon), 39. Zaťovič (Hejda, Němec), 40. Sobotka (Červenka, Krejčík), 41. Voráček (Jordán, Hertl). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Bulanov – Lazarev (oba Rus.), McIntyre (USA). Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 17.383 (vyprodáno).

Sestava ČR: Pavelec – Jordán, Hejda, Nakládal, Kolář, Němec, Čáslava, Krejčík – Voráček, Sobotka, Hertl – Jágr, Jan Kovář, Červenka – Smoleňák, Novotný, Erat – Simon, Koukal, Zaťovič. Trenéři: Vladimír Růžička, Ondřej Weissmann a Jaroslav Špaček.