Hokejisté Slovenska na šampionátu poprvé ztratili! Podlehli Německu 1:5

10. května 2016·Zprávy·Luboš Procházka

Hokejisté Slovenska prohráli v základní skupině B mistrovství světa s Německem 1:! Poprvé tak na turnaji ztratili a zkomplikovali si cestu do čtvrtfinále, dosavadních šest bodů získali s Maďarskem a Francií. Němci naopak poprvé vyhráli, byť po první třetině prohrávali.

Slováci začali dobře, měli už na konci třetí minuty přesilovku a v ní zmáčkli soupeře před brankářem Pielmeierem. Jenže bez gólové tečky.

Na druhé straně se vyznamenal Konrád proti Riederovi. V deváté minutě už Slováci jásali, když Bartánus našel Cehlárika a ten z velkého úhlu dostal puk za brankovou čáru.

Těsné vedení udržel slovenský výběr jen do druhé třetiny. Ve 25. minutě totiž Schütz zpoza branky skvěle našel mezi dvěma soupeři číhajícího Hagera a ten nezaváhal.

Gogullova rána na konci 29. minuty už znamenala vedení Němců a ti byli dál aktivní. Když se pak provinil proti pravidlům Meszároš, Němci vykombinovali v přesilovce dobrou pozici pro Reimera, který si přikopl puk bruslí a zvýšil už na 3:1.

Když se ve 44. minutě proháčkoval až ke střele z mezikruží Macek a ranou na vyrážečku pokořil Konráda počtvrté, naděje Slováků na zvrat byly v nedohlednu.

Konrád zamířil na střídačku, nahradil ho Hudáček. Ten sice ustál bez úhony krátké oslabení ve třech proti čtyřem a následně i proti pěti, ale jeho týmu to nebylo platné. Vepředu se totiž Slováci už nedokázali prosadit a naopak ještě inkasovali v 55. minutě z hole Kahuna.

Klikněte na hokejový speciál rádia Frekvence 1!

Zprávy - další články