Hokejoví junioři dostali výprask od Američanů a na MS končí

2. ledna 2015·Zprávy·Redakce

Měla to být odveta za finále mistrovství světa hráčů do 18 let, jenže juniorská hokejová reprezentace totálně propadla. Ve čtvrtfinále MS do 20 let prohrála s USA vysoko 0:7 a turnaj pro ni skončil.

Američané do zápasu vlétli s náporem a Schmaltz v šesté minutě bekhendovým švihem pod víko otevřel skóre. Náš výběr dokázal zahrozit jen výjimečně, většina dění se odehrávala v českém obranném pásmu. A v 16. minutě už Američané vedli 2:0 zásluhou útočníka s česky znějícím jménem, Dvoraka.

Od druhé třetiny vystřídal Vaněčka v brance Aleš Stezka a bez inkasované branky vydržel jen necelých pět minut. Mezi kruhy puk zpracoval talentovaný Matthews a přesnou střelou zvýšil už na 3:0. Další branku jsme inkasovali těsně před uplynutím poloviny zápasu, v přesilovce se trefil znovu Auston Matthews. A po dvou třetinách to bylo po úniku Eansora 5:0 pro USA. O zápase bylo jasno.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let – čtvrtfinále:

ČR – USA 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Schmaltz (Boeser), 16. Dvorak (Carlo, Milano), 25. Matthews (Borgen, Tkachuk), 30. Matthews (Schmaltz, Werenski), 39. Eansor, 41. Matthews (Schmaltz, Werenski), 52. DeBrincat (Donato, MacInnis). Rozhodčí: Fonselius (Fin.), Iverson – Chatrand-Piche (oba Kan.), Nieminen (Fin.). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3115.

ČR: Vaněček (21. Stezka) – Mašín, Sklenička, Ščotka, Zbořil, Rašner, Hronek, Mikliš – Pastrňák, Špaček, Smejkal – Zacha, Lakatoš, Veselý – Stránský, F. Chlapík, D. Kaše – Voženílek, Ordoš, Šoustal – Tomášek. Trenéři: Jakub Petr a Petr Svoboda.