Horáček představil svůj “tým snů”. Radit mu v kampani budou Vášáryová, Drábová nebo Pafko

9. února 2017·Zprávy·Redakce

Textař Michal Horáček představil 9. února v Praze poradce, kteří mu budou pomáhat v kampani a v případě volebního úspěchu i na Pražském hradě. Zleva jsou ředitelka České asociace paraplegiků Alena Jančíková, vědecký pracovník Sociologického ústavu Akademie věd Ondřej Císař, právník Karel Eliáš, filozof Miroslav Petříček, slovenská politička a bývalá herečka Magda Vášáryová, ředitelka litoměřického hospice Monika Marková, spisovatel Miloš Urban a podnikatel Michal Bláha. (CTK Photo/Michal Krumphanzl)

Textaři Michalu Horáčkovi budou v prezidentské kampani a v případě volebního úspěchu i na Pražském hradě radit například slovenská politička a bývalá herečka Magda Vášáryová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, právník Karel Eliáš, cyklista Leopold König či bývalý hokejový reprezentant Robert Reichel. V kampani budou pracovat bez nároku na honorář, oznámil Horáček. „Jste pro mě dream team,“ prohlásil.

Horáček, který ohlásil svůj úmysl usilovat o prezidentský post loni v listopadu, svůj sbor poradců označil za významnou součást kandidatury. “Sdílejí moji vizi a budou mi pomáhat v jejím uskutečňování,” řekl na adresu svého týmu Horáček. Poradci podle něj nemají mezi sebou žádnou hierarchii, nepobírají honorář a nezastupují žádné instituce.

Vášáryová řekla, že Horáčka zná už delší dobu. “Velmi mi pomohl, když jsem 11 roků vedla projekt podpory českých paralympioniků,” uvedla. Někdejší kandidátka na slovenskou prezidentku a velvyslankyně SR v Polsku bude Horáčkovi radit v záležitostech střední Evropy, visegrádské čtyřky, Evropské unie a NATO. “Pro mě jako Slovenku je velmi důležité, jak bude vypadat Česká republika v budoucnosti,” uvedla na tiskové konferenci.

[totalpoll id=”166397″]

Hlavní autor nového občanského zákoníku Eliáš dostal nabídku ke vstupu do týmu asi před třemi týdny. “Prostudoval jsem si všechno, k čemu jsem se mohl dostat. Dospěl jsem k názoru, že pan Horáček je slušný člověk, má velkou motivaci, jeho program se mi líbí, je uměřený, neextremistický, solidní,” uvedl.

Elitní český cyklista König v poslední době na facebooku ostře kritizoval vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho nákupu korunových dluhopisů či prezidenta Miloše Zemana za to, že polarizuje společnost. Horáček na dotaz ČTK řekl, že takové názory při výběru poradců nezohledňoval.

Do týmu patří také ředitelka České asociace paraplegiků Alena Jančíková, filozof Miroslav Petříček, ředitelka litoměřického hospice Monika Marková, chirurg Pavel Pafko či podnikatel Michal Bláha. S oblastí demokracie a sociálních věcí by měl Horáčkovi radit pracovník Akademie věd Ondřej Císař a v tematice kultury spisovatel Miloš Urban. Horáček myslí, že dvě až tři osobnosti by do svého týmu ještě mohl přizvat.

Zdroj: ČTK

 

Zprávy - další články