Jan Papež: Když se někdo z týdenní dovolené vrátí s covidem, je klidně možné, že si ho na ni už přivezl

K létu každý rok neodmyslitelně patří čas dovolených, odpočinku a cestování. Letošní letní měsíce jsou ovšem kvůli světové pandemii nového typu koronaviru trochu unikátní. Pravidla se mění ze dne na den a turisté se do poslední chvíle obávají, aby je vpustili do země, kam mají namířeno. V pořadu Press klub se pro rádio Frekvence 1 k tématu vyjádřil mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. 

Letošní léto pro cestovatele a turisty skutečně není jednoduché. Z obavy před šířením nového viru vzniká a opět se ruší řada opatření. Ani když se do své vysněné destinace dostanete, nemáte ještě vyhráno. Tisk například nedávno přinesl informace o tom, že 135 lidí si z Chorvatska přivezlo covid.

Mluvčí Asociace cestovních kanceláří Jan Papež to ale tak černě nevidí. “Já nejsem přítel určvání toho, odkud si kdo co přivezl. Je klidně možné, že si to přivezli úplně odjinud, než z nějakého baru,” vyjádřil se Papež v pořadu Press klub na Frekvenci 1.

“Pokud někdo odjede na týdenní dovolenou a vrátí se s covidem, tak si ho klidně mohl přivézt z domova na dovolenou a zase zpátky, aniž by o tom někdo věděl. Protože ten covid má nějakou inkubační dobu a ta je minimálně 5 dnů. A když odjedete na dovolenou a nemáte žádné příznaky, tak si ten covid přivezete z dovolené, ačkoli jste si ho na tu dovolenou odvezl,” míní Papež.