Je konec! Hokejisté prohráli s Amerikou a jedou z mistrovství světa domů

19. května 2016·Zprávy·Redakce

Hokejová reprezentace medaili z mistrovství světa v Rusku nepřiveze. Ve čtvrtfinále turnaje prohrála s týmem USA 1:2 až po samostatných nájezdech.

Podceňovaní Američané začali aktivněji a zpátky do hry nás dostalo až vyloučení Matthewse. Kromě střel z dálky jsme ovšem brankáře Kinkaida příliš neprověřili a neuspěla ani střela Řepíka z voleje. V 16. minutě hráli Američané svou první přesilovku, jenže do úniku se dostal Tomáš Zohorna, který byl zastaven jen za cenu faulu a rozhodčí nařídil trestné střílení!  Zohorna vymíchal brankáře a parádním blafákem dostal český tým do vedení!

Ze druhé třetiny neuběhly ani dvě minuty a Američané srovnali. Auston Matthews se přehnal po levé straně kolem Šimka a propasíroval puk mezi betony našeho brankáře Furcha. V 25. minutě jsme začali hrát přesilovku, jenže hned po jejím začátku spadl Plekanec v brankovišti na gólmana a hned se síly vyrovnaly.

Vzápětí ujížděl sám Červenka, ale nestihl zakončit. Filippi zase po pravé straně obehrál dva obránce, ale vystřelil vedle branky! To americký útočník Foligno mířil přesněji, naštěstí pro nás ale puk zastavila tyčka. Další příležitosti si vytvořil náš tým v přesilovkách, jenže ani při větším tlaku nedokázal dostat puk do branky. Velkou šanci měl Radek Faksa, který jel sám na branku, jenže gólman Kinkaid včas vyrazil a vypíchl mu puk ještě předtím, než český forvard stihl vystřelit.

Kontroverzní situace zápasu nastala v 48. minutě, kdy se až před amerického gólmana prodral Martin Zaťovič a rozhodčí jej vyloučili za nedovolené bránění! Soupeř naštěstí přesilovku nevyužil a drama pokračovalo. Naši byli aktivnější, jenže puk do branky dostat nedokázali. Obrovskou šanci měl v prodloužení Wideman, ale zblízka přestřelil! V nájezdech se dokázal prosadit jen Matthews.

Mistrovství světa v hokeji, čtvrtfinále:

Česko – USA 1:2 (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0) po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 16. T. Zohorna z trestného střílení – 22. Matthews (Vatrano, Wideman), rozhodující nájezd Matthews. Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Wehrli (Švýc.) – Otmachov (Rus.), Pihlblad (Švéd.).

Česko: Furch – Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kempný, Kundrátek, M. Doudera – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Řepík, Jan Kovář, Birner – Kašpar, Kousal, T. Zohorna – Zaťovič, Faksa, Filippi. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

USA: Kinkaid – Murphy, McCabe, Wideman, Hanifin, Warsofsky, Skjei – Foligno, Matthews, Larkin – Hinostroza, Nelson, Vatrano – Schroeder, Compher, Motte – Fasching, Hendricks, Maroon – Wood. Trenéři: John Hynes, David Quinn a Todd Richards.

Finsko – Dánsko 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Mikael Granlund (M. Koivu, L. Komarov), 22. Koskiranta (Pyörälä, Ohtamaa), 39. Laine (Hietanen, Jaakola), 58. J. Jokinen (M. Koivu), 59. Mikael Granlund – 32. Eller (Christensen, Ehlers). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Kubuš (SR) – Fluri (Švýc.), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 5038.

Ruda a Miluška zpívají: Kluci, zabroukejte Američanům pá pá!