KANADA! Ve finále hokejového mistrovství světa v Praze rozcupovala Rusko

17. května 2015·Zprávy·Redakce

Ve finále mistrovství světa v Praze rozcupovali hokejisté Kanady soupeře z Ruska 6:1! Zlaté medaile si tak odveze severoamerický tým, česká reprezentace skončila po prohře s USA bez medaile.

Zápas začal v ďábelském tempu a šancemi na obou stranách, ale skóre otevřeli Kanaďané zásluhou šikovné teče Eakina. Na začátku druhé třetiny už vedla Kanada o dvě branky, když Ennis objel branku a bleskově zasunul puk za ruského brankáře.

Neuběhla ani polovina zápasu a Rusové byli zralí na ručník… Nejprve se přesně trefil Sidney Crosby a poté Seguin za necelé dvě minuty upravil na 4:0! Ruští hokejisté začali ztrácet nervy a místo gólových příležitostí se začali pouštět do potyček, které jim pochopitelně k obratu pomoci nemohly. Naopak inkasovali ještě dvakrát.

Hokejové mistrovství světa v Praze – finále:

Kanada – Rusko 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Eakin (Ennis, Muzzin), 22. Ennis (Eakin, Couturier), 28. Crosby (Eberle, Hamhuis), 29. Seguin (Giroux, Barrie), 49. Giroux (Crosby), 51. MacKinnon – 53. Malkin (Mozjakin). Rozhodčí: Šindler (ČR), Wehrli (Švýc.) – Lhotský (ČR), Carnathan (USA).

Kanada: M. Smith – Burns, Hamhuis, Barrie, Muzzin, Savard, Ekblad, Wiercioch – Seguin, Giroux, O’Reilly – Eberle, Crosby, Hall – Spezza, Duchene, MacKinnon – Toffoli, Couturier, Eakin – Ennis. Trenér: Todd McLellan.

Rusko: Bobrovskij – Bělov, Jakovlev, Antipin, Kulikov, Mironov, Čudinov – Plotnikov, Tichonov, Ovečkin – Mozjakin, Malkin, Kuljomin – Tarasenko, Šipačov, Panarin – Dadonov, Anisimov, Kovalčuk. Trenér: Oleg Znarok.