Krásný výkon! Oštěpařka Ogrodníková získala na ME stříbro

10. srpna 2018·Zprávy·Karolína Stránská

Zlatá tretra, atletický mítink IAAF World Challenge, 13. června 2018 v Ostravě. Hod oštěpem žen, Nikola Ogrodníková (CZE).—Javelin thrower Nikola Ogrodnikova (Czech) competes during the 57th Golden Spike, an IAAF World Challenge athletic meeting in Ostrava, Czech Republic, on June 13, 2018. (CTK Photo/Petr Sznapka)

První medaili pro českou výpravu na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně získala oštěpařka Nikola Ogrodníková a navázala na dvojnásobnou olympijskou vítězku Barboru Špotákovou. Porazila ji jen Němka Christin Hussongová díky novému rekordu šampionátu 67,90 metru. Druhá česká oštěpařka Irena Šedivá obsadila sedmé místo.

Ogrodníková už v této sezoně stála třikrát na stupních vítězů při Diamantové lize, v Lausanne dokonce na stupni nejvyšším. Do svého prvního velkého finále vstoupila hodem dlouhým 61,85 m a ten nakonec stačil na stříbro, protože soupeřkám se příliš nedařilo.