Kvitová dorazila do budovy soudu, bude vypovídat o napadení

Tenistka Petra Kvitová dorazila do budovy Krajského soudu v Brně, aby vypovídala o svém napadení z prosince 2016. Finalistka nedávného Australian Open požádala o výslech mimo soudní síň, aby se nemusela potkat s obžalovaným. Obžaloba z činu viní třiatřicetiletého Radima Žondru, který ale vinu popírá. Muži za vydírání a porušování domovní svobody hrozí až 12 let vězení.

Kvitová prošla bezpečnostním rámem, s novináři nemluvila. Kromě Kvitové by během dvou dnů měli vypovídat znalci a další svědci, předsedkyně senátu Dagmar Bordovská by během dvoudenního bloku měla přečíst i listinné důkazy. Podle státního zástupce Ivana Hrazdiry už mnoho důkazů k provedení nezbývá, záležet však bude i na tom, jaké další důkazy bude k provedení navrhovat obhajoba.

Dosud není jasné, jakým způsobem bude Kvitová u soudu vypovídat. Kvůli prožitému traumatu požádala, aby byla vyslechnuta v nepřítomnosti obžalovaného. Mluvčí soudu Eva Angyalossy ČTK řekla, že technické vybavení umožňuje vyslechnout svědka v jiné místnosti prostřednictvím kamery a mikrofonu. Variantou také je, že by se Kvitová se Žondrou v jednací místnosti střídali. Obžalovaného by předsedkyně senátu vždy seznámila s výpovědí svědkyně, poté by mohl klást otázky prostřednictvím svého obhájce.

Žondra se podle žalobce v prosinci 2016 dostal do bytu Kvitové pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle. Napadl ji a vážně pořezal na ruce. Odešel, když mu nabídla 10 000 korun, které si vzal. Žondra vinu popírá, tvrdí, že tou dobou byl na stavbě v Napajedlích na Zlínsku. Momentálně je ve výkonu trestu kvůli jinému případu.

Zdroj: ČTK