Kvůli silnému větru je v Česku asi 10 tisíc domácností bez elektřiny

18. března 2018·Zprávy·Karolína Stránská

zdroj: ČTK

Kvůli silnému nárazovému větru eviduje společnost ČEZ čtyři desítky poruch na vedení vysokého napětí, především na Moravě a východě Čech. Bez elektřiny je aktuálně na 10.000 odběrných míst, sdělila ČTK mluvčí společnosti Soňa Holingerová. Dodávky elektřiny by podle ní měly být během neděle obnoveny.

Největší problémy jsou na Olomoucku, Přerovsku, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Náchoda. “Do terénu okamžitě vyjížděli pracovníci poruchových čet a snaží se obnovit dodávky elektřiny všem odběratelům. Nejčastější příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení, které trhají vodiče, dále ulomené izolátory,” uvedla mluvčí.

Na řadu míst je podle ní problém se kvůli popadaným stromům dostat. “K poruchám se musíme prořezávat. Spolupracujeme se složkami IZS a požádali jsme hasiče u uvolnění cest,” uvedla mluvčí.

Poruch podle ní již nyní nepřibývá a daří se je odstraňovat. V severních, západních i středních Čechách neeviduje nyní ČEZ v souvislosti s větrem žádné poruchy.

Výstraha meteorologů před silným větrem pro Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký a Zlínský kraj platí do dnešních 20:00.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články