Michel Fleischmann obdrží Řád čestné legie, nejvyšší francouzské vyznamenání

Michel Fleischmann obdrží z rukou francouzského velvyslance v Praze pana Rolanda Galharague insignie Řádu čestné legie. Slavnostní ceremoniál proběhne 23. dubna v prostorách velvyslanectví Francouzské republiky v Praze. Této události se zúčastní nejbližší rodina a přátelé Michela Fleischmanna i řada významných českých osobností společenského i politického života.

Francie tímto vyznamenáním oceňuje přínos a celoživotní dílo Michela Fleischmanna, který zásadně ovlivnil podobu českého mediálního světa a stojí za úspěchem řady showbusinessových talentů.

„Je mi velkou ctí přijmout od francouzského prezidenta Emmanuela Macrona významné ocenění, jehož držiteli jsou například Tomáš Garrigue Masaryk, Edvard Beneš nebo Václav Havel. Je to pro mě obrovská pocta a závazek zároveň. Celý život jsem se snažil, aby česko-francouzské vztahy v oblasti kultury a médií byly na vysoké úrovni a jsem opravdu velmi rád, že za poslední roky se nám podařilo povýšit je nad evropské standardy,“ říká čerstvý držitel Řádu čestné legie a prezident společnosti Lagardere Active ČR, Michel Fleischmann.

„Česká republika a Francie – dvě země, se kterými se osud dějin nemazlil a moc dobře vědí, jak důležitá a vratká zároveň je demokracie a svoboda slova. Velmi si proto vážím toho, že mohu dnes v České republice svobodně říct, že jsem Francouz a v mém druhém domově ve Francii hrdě prohlásit, že jsem Čech,“ dodává.

Podle francouzského velvyslance je Michel Fleischmann velký Čech a velký Francouz. „Významně se zasadil o styky mezi Prahou a Paříží a přispěl tak ke vzájemnému porozumění a přiblížení obou zemí. Této jeho práci a úsilí, tomuto celoživotnímu dílu dnes vzdáváme čest, říká Roland Galharague, velvyslanec Francie v České republice.