Čech postoupil do finále Eurovize! Jak se vám jeho vystoupení líbilo? VIDEO

8. května 2018·Zprávy·Karolína Stránská

V roce 2018 nás na Eurovizi reprezentoval Mikolas Josef.

V portugalské metropoli Lisabonu se dnes uskutečnilo první semifinále mezinárodní písňové soutěže Eurovize. Mezi jeho 19 účastníky je i český zástupce Mikolas Josef, který postoupil do finále! Český zástupce se o vítězství popere v sobotu.

Josef přijel do Lisabonu se svou vlastní písní Lie To Me. Jeho účast ale byla ohrožena kvůli poranění páteře, jež utrpěl koncem dubna během zkoušky na soutěž. Byl sice převezen do nemocnice, nicméně o několik dní později úspěšně absolvoval další přípravnou zkoušku, i když bez akrobatických kousků. I přes zranění zvládl celé vystoupení se ctí. Mrkněte na VIDEO!

Písňového klání se účastní zástupci 43 národních delegací. Druhé semifinále se uskuteční 10. května. Vítěze volí televizní diváci a odborná porota. Do finále automaticky postupují zástupci pěti zemí, které nejvíce přispívají do rozpočtu pořádající organizace – Británie, Francie, Německa, Itálie a Španělska.

Největší šance na celkové vítězství má podle sázkařů pětadvacetiletá izraelská zpěvačka Netta Barzilaiová. Mikolas Josef se držel na třetím místě, než se zranil. Po poklesu na sedmé místo se ale zase vyhoupl na místo čtvrté.

Zprávy - další články