Mladík postřelil v americké škole tři lidi. Předtím ještě stihl zabít otce

Čtrnáctiletý chlapec ve středu v základní škole v Jižní Karolíně postřelil tři lidi a podle policie ještě předtím zastřelil vlastního otce. Vyšetřovatelé nevidí u činu spojitost s terorismem ani rasistický podtext.

Sedmačtyřicetiletého otce střílejícího chlapce našli policisté mrtvého doma. Při vyšetřování vycházejí z toho, že muž byl střelcovou první obětí, než se útočník vydal do školy. Není jasné, zda použitá zbraň patřila zastřelenému muži. Ve škole ve městě Townville střelil útočník dva šestileté chlapce do nohy a jednu učitelku do ramene. Jedno z postřelených dětí je v kritickém stavu, druhé dítě a učitelka podle lékařů nebyli zraněni vážně, ale přesto zůstávají v nemocnici.

Policisté střelce zadrželi a podle nich už ve škole nehrozí žádné nebezpečí. Motiv činu zatím vyšetřovatelé neznají, podle nich ale nejsou žádné důkazy, které by naznačovaly spojitost incidentu s terorismem nebo s rasově motivovaným násilím.

V posledních letech se střílelo na několika amerických školách, pachatelem byl většinou duševně narušený jedinec. Podobné násilí vždy oživí diskusi o podmínkám držení zbraní v USA, kde ústava dává občanům právo vlastnit zbraň na svou obranu.