Mladík si vykopal na pláži jámu. Omylem se v ní utopil

18. srpna 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Jednadvacetiletý muž si v písku na pláži na atlantickém pobřeží Francie vyhloubil jámu tak hlubokou, že se z ní včas nedokázal vyhrabat ani s pomocí příbuzného. V jámě, která se mu stala pastí, jej zastihl příliv a muž se utopil. Přivolaní záchranáři se k mladíkovu tělu dostali až o tři hodiny později a mohli už jen konstatovat smrt. Neštěstí na ostrově Noirmoutier se stalo v neděli vpodvečer. V pondělí o něm informovaly místní úřady.

Nejde přitom o ojedinělé neštěstí svého druhu. List Le Figaro na svém webu připomněl, že koncem července zemřel dvacetiletý mladík, který na pláži na západě Francie s kamarádem vyhloubil několik děr propojených chodbou – a v ní pod více než metrovou vrstvou písku uvázl. Lidem se jej sice podařilo vyhrabat a vrtulník jej přepravil do nemocnice v Dax, tam ale po několika dnech zemřel.

Letos v dubnu šokovalo Francii neštěstí v Dinardu na severozápadě země, kde v jámě na pláži, náhle zasypán pískem, zemřel jedenáctiletý chlapec z Paříže, který byl v Bretani na prázdninách.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články