MS: Hokejisté porazili Švýcary, ve čtvrtfinále je čeká Amerika!

17. května 2016·Zprávy·Redakce

Čeští hokejisté porazili v dramatickém zápase mistrovství světa Švýcarsko 5:4 a vyhráli svou základní skupinu. Ve čtvrtfinále šampionátu se tak ve čtvrtek utkají s týmem USA.

V české brance dostal přednost Pavel Francouz a bohužel to byl on, kdo jako první lovil puk ze sítě. Ve 12. minutě ujel české obraně Hollenstein a ze samostatného úniku nedal našemu brankáři šanci. Po pěti minutách jsme ovšem zvládli vyrovnat. Střelu Kempného od modré tečoval mezi betony Michal Birner!

Švýcaři ale rychlým bruslením a důsledným napadáním stále dělali našemu týmu problémy a ve 24. minutě dokonce Andrighetto trefil horní tyčku české branky! Necelou minutu poté se do obrovské šance dostal Lukáš Kašpar, kterého jeden z obránců zastavil jen za cenu trestného střílení. K němu se rozjel náš spolehlivý exekutor a chladnokrevně střelou mezi betony otočil skóre na českou stranu.

Na začátku třetí třetiny už to bylo ještě o něco radostnější. Po buly v útočném pásmu se puk odrazil od jednoho ze švýcarských obránců, kde jej vypíchl Martin Zaťovič a rychlým švihem jej poslal za záda brankáře Berry. Švýcaři odpověděli v přesilovce, když jsme nechali prostor dorážejícímu Moserovi. Dvoubrankový náskok nároďáku vrátil Tomáš Zohorna svou dělovkou bez přípravy z levé strany!

Devět minut před koncem jsme v přesilovce chybovali při rozehrávce na modré čáře a na Francouze uháněl Andrighetto. Ovšem na českého brankáře si nepřišel. A definitivní rána pro Švýcary přišla v jejich následné přesilovce. Do konce zápasu chybělo přes šest minut, přesto se kouč soupeře rozhodl pro power play a odvolal brankáře! Jenže k puku se dostal Michal Jordán a poslal jej obloučkem do opuštěné branky! Švýcaři ještě zápas zdramatizovali, ale vyrovnat už nedokázali.

Mistrovství světa v hokeji, skupina A:

Česko – Švýcarsko 5:4 (1:1, 1:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 17. Birner (Kempný, Řepík), 25. Kašpar (trestné střílení), 42. Zaťovič, 50. Zohorna (Kousal, Kolář), 55. Jordán – 12. Hollenstein (Andrighetto, Schäppi), 46. Moser (du Bois, Trachsler), 56. Schneeberger (Moser, Hoffman), 60. Andrighetto (Hollenstein). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Piechaczek (Něm.) – Otmachov (Rus.), Šefčík (SR).

Česko: Francouz – Jeřábek, Jordán, Šimek, Kolář, Kempný, Kundrátek, M. Doudera – Pastrňák, Plekanec, Červenka – Řepík, Jan Kovář, Birner – Kašpar, Kousal, Zaťovič – Jarůšek, Faksa, Filippi. Trenéři: Vladimír Vůjtek starší, Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Švýcarsko: Berra – Diaz, Blum, Du Bois, Geering, Y. Weber, Marti, Schneeberger, Grossmann – Niederreiter, Trachsler, Moser – Ambühl, Walser, Hofmann – Andrighetto, Schäppi, Hollenstein – M. Wieser, Walker, D. Wieser. Trenéři: Patrick Fischer, Felix Hollenstein a Reto von Arx.

Tipujte zápasy hokejového MS a vyhrávejte ceny!