MS: Slováci ztratili dobře rozehraný zápas s Běloruskem a komplikují si postup

11. května 2016·Zprávy·Redakce

Hokejisté Slovenska prohráli na mistrovství světa s Běloruskem 2:4, ačkoliv ještě jedenáct minut před koncem vedli. Značně si tak komplikují postup do čtvrtfinále šampionátu.

Slovensko začalo zápas lépe, když skóre na začátku druhé třetiny otevřel Sekera a Jurčo dokonce zvýšil na 2:0. Poslední třetina ale patřila Bělorusům, kteří v 41. minutě snížili. Situace se pro naše východní sousedy začala komplikovat po 45 minutách hry. To se jim zranil obránce Sersen, kterého museli z ledu odvézt na nosítkách a slovenská defenzíva se totálně rozpadla. Bělorusové nasázeli tři góly během devíti minut.

Slováci jsou sice momentálně stále na třetím místě skupiny B, jenže před sebou mají tři nejtěžši soupeře: Kanadu, USA, a Finsko.

Mistrovství světa v hokeji:

Slovensko – Bělorusko 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 21. Sekera (Réway, Daňo), 37. Jurčo (Mikuš, L. Hudáček) – 43. Gotovec (Lisovec), 49. Gavrus (Gotovec, Kovyršin), 55. Stěpanov (Lisovec), 58. Linglet (Platt, Lisovec). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Rantala – Suominen (oba Fin.), Kilian (Nor.). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3172.

Švýcarsko – Lotyšsko 5:4 (0:0, 3:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Niederreiter (Andrighetto, Diaz), 27. Niederreiter (Du Bois, Diaz), 29. Hofmann (Andrighetto, Schappi), 46. Andrighetto (Geering), 59. Blum – 34. M. Redlihs (Sotnieks, Cibulskis), 38. M. Redlihs (Sotnieks, Cibulskis), 39. Keninš, 47. Širokovs (Galvinš, Daugavinš). Rozhodčí: Mayer (USA), Sidorenko (Běl.) – Lederer (ČR), Nieminen (Fin.). Vyloučení: 5:6, navíc Džerinš (Lot.) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 5692.

K obratu nakopl české hokejisty proslov po první třetině. Co si řekli?