Muž (30) podezřelý ze středeční vraždy dvou seniorů na Rokycansku je na psychiatrii

8. února 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Ilustrační foto

Podezřelý ze středeční vraždy dvou seniorů na Rokycansku je v psychiatrické nemocnici. Šestasedmdesátiletého muže a jeho o pět let mladší manželku údajně zabil jejich vnuk v domě s pečovatelskou službou v Břasích. Podezřelý je umístěný v nemocničním zařízení, řekla v pátek ČTK krajská policejní mluvčí. Podle informací ČTK policisté nepočítají v nejbližších dnech s tím, že by zahájili jeho trestní stíhání.

“Neustále probíhá prověřování případu,” uvedla mluvčí. Podezřelého 30letého muže, který je podle zjištění ČTK v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech, zadrželi policisté několik hodin po činu.

Vražda se stala ve středu po 20:00 v domě s pečovatelskou službou, který patří pod obec Břasy. Jde o přestavěný objekt bývalých kasáren na okraji vsi. V domě, kam dojíždí pečovatelky a není tam trvalá služba, je 41 bytů, z nichž je nyní 38 obsazených.

V seniorském zařízení bydleli manželé dočasně, než jejich vnuk přestaví jejich dům v Břasích, který na něj převedli. “Už se do domu měli pomalu, zhruba v létě, vracet. Mluvil jsem s nimi ještě nedávno, těšili se, že se vrátí,”řekl ČTK ve čtvrtek starosta Břas Miroslav Kroc. Manželé před dvěma lety oslavili zlatou svatbu.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články