Muž, který nabádal k útoku na prince George, se u soudu přiznal k terorismu

31. května 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: Manchester News (Twitter)

Údajný britský stoupenec radikálů z Islámského státu (IS), který sdílel na sociálních sítích informace o čtyřletém princi Georgeovi, se dnes u soudu přiznal k terorismu. V minulosti přitom svou vinu popíral, napsala agentura Reuters. Podle prokuratury 32letý Husnain Rashid nabádal k útoku na prvorozeného syna prince Williama a jeho manželky Kate.

Zadržený muž za použití šifrovaných kanálů prostřednictvím aplikace Telegram Messenger údajně komunikoval s teroristy, kterým dodával rady ohledně plánovaných útoků a vhodných obětí. V jedné ze zpráv byla fotografie čtyřletého prince, adresa jeho školy, silueta islamistického bojovníka a vzkaz “ani královská rodina nezůstane ušetřena”.

Rashid byl zadržen loni 22. listopadu a obviněn z přípravy teroristických činů, podpory terorismu a šíření teroristických materiálů. Na sociálních sítích údajně schvaloval násilné útoky a rovněž si zjišťoval, jak se dostane do Sýrie, aby se mohl přidat k Islámskému státu.

Jak dnes uvedla policie, Rashid nejprve veškerá obvinění popíral, nyní ale před soudem ve Woolwichi přiznal svou vinu. Rozsudek si vyslechne 28. června.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články