Na Mallorce zadrželi českého stalkera, pronásledoval tam Češku

14. listopadu 2018·Zprávy·Barbora Pisingerová

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Španělská policie zadržela na Mallorce osmadvacetiletého Čecha, který tam pronásledoval Češku, přestože měl vydán od českého soudu zákaz se k ní přibližovat. Informoval o tom v úterý místní deník. Podle něj muž pronásledoval už dříve tuto ženu nejen v Praze a na Mallorce, ale například i v Dubaji.

Policie na Mallorce zadržela muže na základě sobotního oznámení dvaadvacetileté Češky, která na tento středomořský ostrov přijela na dovolenou. Podle deníku muž ženu pronásledoval na ulici v Palma de Mallorca a v přístavu Port de Sóller.

Žena policistům také popsala, proč český soud vydal muži zákaz se k ní přiblížit. Poznali se ve společnosti stejných známých a muž ji posléze začal pronásledovat, obtěžoval ji četnými telefonáty a e-maily a dokonce jí do auta nainstalovat sledovací zařízení.

Zákaz přiblížení vydávají soudy jako předběžné opatření v případě takzvaného stalkingu, tedy úmyslného pronásledování a obtěžování jedné osoby jinou. Stalker své oběti snižuje kvalitu života a vyvolává u ní strach o bezpečí svoje či blízkých.

Zprávy - další články