Na Manhattanu objevili další výbušninu. Tentokrát pro Roberta De Nira

Newyorská policie ve čtvrtek zasahovala na Manhattanu, kde byl nalezen podezřelý předmět v domě, v němž se nachází restaurace a produkční firma herce Roberta De Nira. Podle některých médií byl balíček adresován přímo jemu.

Speciální jednotka newyorské policie odstranila podezřelý předmět z budovy ve čtvrti Tribeca na jižním Manhattanu a odvezla ho pryč. Podle zasahujících policistů byl předmět podobný zásilkám, které v minulých dnech dostali přední politici Demokratické strany. Podobné bylo údajně i výbušné zařízení uložené uvnitř.

De Niro se letos v létě dostal na stránky amerických médií kvůli útočným výrokům na adresu prezidenta Donalda Trumpa při předávání divadelních cen Tony. Oscarový herec, který už předtím prohlásil, že by Trumpovi nejraději dal pěstí, na udílení ceny za použití vulgárního anglického slova “fuck” urazil prezidenta. Trump ho pak označil za “individuum s velmi nízkým IQ”.

Balík s možnou výbušninou byl lokalizován v sedmém poschodí budovy, tedy v místech, kde jsou kanceláře De Nirovy společnosti Tribeca Productions.

Prezident Trump dnes na twitteru napsal, že zloba šířící se Amerikou je z velké části způsobena záměrně zfalšovanými a nepřesnými zprávami mainstreamových médií. “Stal jsem se tak špatným a nenáviděným, že se to nedá popsat,” napsal Trump a vyzval média, aby se RYCHLE očistila.