Na věřící se přímo během bohoslužby zřítil kostel. Nejméně 160 mrtvých!

Nejméně 160 lidí zahynulo při sobotním neštěstí na jihu Nigérie, když se na věřící zřítila střecha ještě nedostavěného kostela. S odvoláním na ředitele místní nemocnice to dnes uvedla agentura AP. Informace médií o počtu mrtvých se ale výrazně rozcházejí, všeobecně se však předpokládá, že bilance obětí není konečná a ještě se zvýší.

Tragédie se stala ve městě Uyo ve státě Akwa Ibom. Když střešní nosníky povolily a konstrukce se zřítila, byly v kostele stovky věřících. Podle agentury AP se stavbaři před neštěstím snažili spěšně budování objektu dokončit, aby v něm mohl být vysvěcen nový biskup. Ten z tragédie nakonec vyvázl nezraněn.

Záchranáři ještě v sobotu vyprostili z ruin těla nejméně 60 obětí. S postupujícím prohledáváním a odklízením trosek se počet mrtvých postupně zvyšoval a dál možná ještě poroste, i vzhledem k mnoha zraněným, z nichž někteří jsou ve velmi vážném stavu.

nintchdbpict000288169346

Situace s počtem lidí, kteří přišli o život, je ale kvůli panujícímu chaosu nepřehledná. Zpravodajové z místa informují o přeplněných márnicích, v nichž jsou těla naskládaná až po strop. Zatímco agentura AP už ráno hovořila o více než 160 mrtvých, agentura Reuters nejprve uváděla šest obětí a teprve odpoledne oznámila více než 100 obětí. Agentura DPA se zmiňuje o více než 200 mrtvých.

Zdroj: ČTK, FOTO: Twitter