Návrat po sedmi letech: V Obecním domě můžete zajít na unikátní sbírku plakátů Alfonse Muchy

Unikátní výstava mapující život a dílo Alfonse Muchy se od 21. srpna otevřela návštěvníkům z celého světa v pražském Obecním domě. Díla ze slavné Lendlovy sbírky mistra české secese však tentokrát doplní ještě zvláštní efekty, díky kterým se modelky dají do pohybu a na diváky promluví dokonce sám Mucha. 

Milovníci umění mohou od 21. 8. – 31. 12. 2020 využít unikátní příležitosti a zajít se do Obecního domu podívat na výstavu plakátů Alfonse Muchy. Expozice nabídne nejrozsáhlejší kolekci originálních Muchových plakátů, ale také mnohem víc.

Projekt iMucha totiž pojal secesní díla poměrně netradičně a v kontextu s 21. stoletím. S pomocí moderních technologií se modelky na plakátech před diváky rozpohybují, oživne i impozantní Slovanská epopej a ze svého autoportrétu k návštěvníkům promluví sám Mucha.

Samotná sbírka plakátů přitom v roce 2013 přilákala více než 180 tisíc návštěvníků a stala se tak nejnavštěvovanější výstavou výtvarného umění v historii České republiky. Úspěchu ale dosáhla i v zahraničí. K vidění byla například v Miláně, Janově, New Yorsku, Soulu a dalších světových metropolích.

Co na to Jan Kraus?