Nebezpečná internetová hra Modrá velryba je v Česku! Promluvte s dětmi, nabádá policie rodiče

13. dubna 2017·Zprávy·Redakce

shutterstock

V posledních dnech se šíří v České republice na sociálních sítích informace o výskytu internetové hry s názvem Modrá velryba. Tato hra, která se rozšiřuje zejména z rusky mluvících zemí, je určena především mládeži a jejím cílem je plnit úkoly. Vítěz v konečné fázi je údajně donucen administrátorem spáchat sebevraždu.

“Po důkladném zmonitorování sociálních sítí můžeme potvrdit, že tato hra se opravdu vyskytuje na území České republiky a bereme ji jako velmi vážnou hrozbu pro českou mládež. V současné době konáme především preventivní kroky,” uvádí tisková mluvčí Ivana Nguyenová.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu, v jejíž gesci je počítačová kriminalita, se v současné době snaží spojit s administrátory Facebooku a Instagramu, aby tak zamezili dalšímu šíření této „hry“.

Policie navíc prověřuje, zda s touto hrou mají nějakou spojitost podezřelá úmrtí dětí, která se v poslední době udála. Kriminalisté navíc apelují na rodiče a učitele, aby si s dětmi o nebezpečné hře promluvili.

Rady pro rodiče a pedagogy:

·         Promluvte s dětmi o hrozbách sociálních sítí!
·         Zaměřte se především na změnu chování a vzhled dítěte (samotářství, sebepoškozování..)!
·         V případě, že máte podezření o výskytu této hry, ihned tuto skutečnost nahlaste na nejbližší policejní služebnu!

Rady pro děti:

·         Pokud máš podezření, že tvůj sourozenec, spolužák nebo kamarád tuto hru hraje, ihned to sděl rodičům nebo               pedagogům!
·         Bezpečně ulož internetový odkaz a zhotov printscreen obrazovky a předej ho rodičům nebo pedagogům!

Zprávy - další články