Oběti řidiče, jenž najel v Münsteru do lidí, jsou lidé z Německa

Obě smrtelné oběti muže, který v sobotu odpoledne z dosud neznámé příčiny najel obytnou dodávkou do lidí sedících před oblíbenou restaurací v centru západoněmeckého Münsteru, pocházely z Německa. Šlo o 51letou ženu a 65letého muže, uvedla v neděli agentura DPA s odvoláním na policii a státní zastupitelství. Psychicky labilní 48letý pachatel z Münsteru po činu spáchal sebevraždu. Při prohlídce jeho bytu policisté nenašli žádné použitelné zbraně.

Při útoku utrpělo více než 20 lidí zranění a někteří jsou v ohrožení života, napsala DPA. České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi zraněnými byli Češi. “Dosud se ani nikdo neobrátil na nouzovou linku naší ambasády v Berlíně,” řekla dnes ČTK mluvčí ministerstva Irena Valentová.

“Pro tuto chvíli nemáme nic, co by nás vedlo k motivu pachatele,” řekl státní zástupce Martin Botzenhardt. Místní list Münstersche Zeitung uvedl, že muž v minulém týdnu rozeslal svým přátelům e-mail, v němž nejasně psal o svém plánu spáchat sebevraždu, policie ale tuto informaci nepotvrdila.

V obytném vozu strážci zákona objevili jen zbraň, kterou pachatel spáchal sebevraždu, atrapu zbraně a přes deset kusů zábavní pyrotechniky. K autu, do kterého nebylo vidět, se přibližovali velice opatrně, protože u něj viděli dráty. Vozidlo dnes ráno odvezla z centra města odtahová služba.

Podle vyšetřovatelů nic nenasvědčuje tomu, že by pachatel, který se v minulosti živil jako průmyslový designér, měl komplice.

Útok se stal u vyhlášené restaurace Grosser Kiepenkerl v centru Münsteru, která je pojmenovaná po symbolu třísettisícového místa: soše Kiepenkerla. Takto se v minulosti označovali obchodníci, kteří nosili zboží z venkova do měst a z měst na vesnici.

Zdroj: ČTK