Obrovská tragédie: Tygr se šel pářit se samicí, místo toho ji zabil

Londýnská zoologická zahrada se už těšila na přírůstek v podobě mláděte tygra sumaterského, místo toho ale o jeden kus této kriticky ohrožené šelmy přišla. Samec totiž po připuštění do klece k samici, se kterou se měl podle představ chovatelů spářit, začal být agresivní a tygřici zabil, informovala dnes agentura AP.

Sedmiletý tygr Asim a o tři roky starší tygřice Melati byli v uplynulých deseti dnech drženi v sousedních výbězích, aby si na sebe zvykli. Když je dnes ošetřovatelé pustili k sobě, aby se zvířata mohla spářit, začala situace “rychle eskalovat”.

Samec začal být agresivní a než se jej podařilo od samice odehnat, bylo pozdě, popsala situaci zoo. Tygřice Melati na místě svým zraněním podlehla.

“Všichni zde v londýnské zoologické zahradě jsou z Melatiny ztráty zničení. Máme zlomené srdce kvůli tomu, jak se vše odehrálo,” uvedla zoo v prohlášení.

Londýnská zoologická zahrada se tygry sumaterské snažila rozmnožit jako součást programu na záchranu tohoto kriticky ohroženého zvířete. Nejmenší poddruh tygra žije pouze na ostrově Sumatra v Indonésii. Odhaduje se, že ve volné přírodě je už jen 500 až 600 kusů tygrů sumaterských.