Opět bez medaile! Česko prohrálo s Ruskem na nájezdy 2:3

26. května 2019·Zprávy·Karolína Stránská

Čeští hokejisté neukončili sedmileté čekání na medaili z velké akce. Na mistrovství světa v Bratislavě podlehli v utkání o bronz Rusku 2:3 po samostatných nájezdech. Dlouho vyrovnaný zápas, v němž svěřenci kouče Miloše Říhy inkasovali jako první, ale pak vedli 2:1, rozhodl Ilja Kovalčuk.

Přesně po 13 minutách překonal gólmana Šimona Hrubce tečující Michail Grigorenko. Už za 41 vteřin ale vyrovnal Michal Řepík a ještě do první přestávky otočil skóre Dominik Kubalík. Na začátku druhé třetiny kontroval Arťom Anisimov. V nájezdech neuspěl ani jeden ze čtyř českých exekutorů, Hrubce naopak překonal vedle Kovalčuka také Nikita Gusev.

Rusové po osmi vítězstvích v turnaji odvrátili hrozbu druhé porážky za sebou a po loňském šestém místě si zajistili medaili. Posledním cenným kovem českých hokejistů zůstává bronz, který získali na MS 2012 v Helsinkách a Stockholmu