Osmiletý chlapec si dojel autem do McDonald’s. Řídit jsem se naučil na YouTube, řekl šokované policii

Osmiletý chlapec z amerického státu Ohio se rozhodl vyrazit autem do restaurace pro jídlo, neboť matka usnula a doma nenašel nic, čím by zahnal hlad. Protože byl podnik dva kilometry daleko, půjčil si od rodičů klíčky od auta a naložil čtyřletou sestru na sedadlo spolujezdce. Když se místní policista divil, že hoch ani jednou nenaboural, dozvěděl se, že se naučil řídit na internetu.

Policista Jake Koehler místní televizi WKBN řekl, že chlapec musel na cestě zatočit doprava a projet čtyři světelné křižovatky. Podle svědků, které vyslechl, malý řidič dodržoval pravidla, zastavoval na červenou a nezpůsobil žádný problém. Když jej však místní viděli za volantem, okamžitě volali policii. “Zeptal jsem se ho, jak se naučil řídit. A on řekl, že se díval na instruktážní videa na YouTube,” řekl Koehler.

Cesta k vytouženému cheesburgeru byla o to náročnější, že chlapcova rodina vlastní starší model vozu, který nemá posilovač řízení, a proto každé otočení volantu jej stálo hodně sil. Když dojel k výdejnímu okénku restaurace McDonnalds a sdělil svou objednávku, obsluha to prý nejprve považovala za vtip a hledala rodiče skryté na zadních sedadlech. Když je nenašla, počkala s dětmi na příjezd policisty.

Cheesburgeru se nakonec děti přeci jen dočkaly ještě před tím, než je Koehler vzal na stanici a zavolal nic netušící rodiče.

Zdroj: ČTK