Otec měl hlídat dvě malé děti, kvůli alkoholu se však sotva udržel na nohou

V sobotu 2. února 2019 krátce po půl deváté večer přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že na náměstí Práce ve středu krajského města se má pohybovat dvojice zjevně podnapilých mužů, které doprovází malé dítě a další tlačí jeden z nich v kočárku. K prověření události proto na místo zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

O šest minut později se strážníci s dotyčnými zkontaktovali a zjistili, že se jedná o dva sourozence ve věku 48 a 50 let. Starší z nich byl současně otcem 21měsíčního chlapečka v kočárku, s nímž se zde nacházel také jeho 8letý bráška. A právě tento muž odmítal se strážníky spolupracovat, byl od samého počátku vulgární, prakticky po celou dobu řešení události je urážel nejhrubšími výrazy a vyhrožoval jim. Současně také odmítl provedení vyšetření ke zjištění obsahu alkoholu v dechu, ačkoliv bylo na první pohled zřejmé, že to s jeho konzumací poněkud přehnal.

Hlídka MP Zlín proto o události vyrozuměla pracovnici oddělení sociálně-právní ochrany dětí zlínského magistrátu a po chvíli se podařilo získat od staršího z chlapců také telefonický kontakt na jeho maminku. Protože v té době klesaly venkovní teploty již hluboko pod bod mrazu, poskytli strážníci oběma malým dětem útočiště ve služebním voze, kde jim také věnovali plyšové medvídky. Následně se na místo dostavila maminka obou dětí, která si je od strážníků převzala.

Agresivní muž se v průběhu řešení incidentu nezklidnil a dokonce muselo být vůči jeho osobě použito donucovacích prostředků. Jeho protiprávní jednání nyní bude mít dohru před správním orgánem, kde se bude zodpovídat z přestupků proti veřejnému pořádku a občanskému soužití.