Penalta a gól v závěru. Fotbalisté prohráli v kvalifikaci s Tureckem

10. října 2015·Zprávy·Redakce

Čeští fotbalisté prohráli v kvalifikaci ME s Tureckem 0:2. V tabulce skupiny tak ztrácejí bod na vedoucí Island, kvalifikaci zakončí v úterý duelem v Nizozemsku.

Premiéru v základní sestavě si odbyl obránce Novák a zachytal si gólman Vaclík, který nahradil jedničku Čecha. V první půli však prakticky žádnou práci neměl. Domácí lépe kombinovali, ale s výjimkou několika náznaků hostující branku dlouho neohrozili. Až v 41. minutě nacentroval z pravé strany Kadeřábek, jenže nabíhající Šural poslal hlavičku z výborné pozice hodně mimo.

I po přestávce byli zpočátku aktivnější Češi. Dočkal napálil odražený balon nad, jeho spoluhráč ze Sparty Krejčí v nadějné pozici dvakrát pokazil centr. Turecko bylo v ofenzivě dlouho neškodné, ale v 62. minutě otevřelo skóre. Erkin vysokým nákopem vrátil míč do vápna, kde Aziz po souboji s Novákem upadl a z přísně nařízené penalty se prosadil Inan.

Vrba poslal na trávník druhého útočníka Škodu, v 70. minutě ale opět zahrozili hosté. Senova křížná střela se otřela o vnější část tyčky. Za dalších devět minut si už ale hosté pojistili náskok. Po centru za obranu si zpracoval míč Calhanoglu a křížnou střelou propálil Vaclíka. Turecko pak promarnilo ještě dvě šance.

Česko – Turecko 0:2 (0:0)

Branky: 62. Inan z pen., 80. Calhanoglu. Rozhodčí: Atkinson – Mullarkey, Child (všichni Angl.). ŽK: Krejčí, Dočkal, Pavelka, Novák – Özbayrakli, Sen. Diváci: 17.190.

ČR: Vaclík – Kadeřábek, Suchý, Procházka, Novák – Dočkal (78. Petržela), Darida, Šural (67. Škoda), Pavelka, Krejčí (54. Skalák) – Lafata. Trenér: Vrba.

Turecko: Babacan – Özbayrakli, Aziz, Balta, Erkin – Inan – Tufan, Özyakup (87. Topal), Turan (85. Töre) – Calhanoglu, Tosun (64. Sen). Trenér: Terim.