Podezřelý ze střelby v Utrechtu se přiznal. Jednal jsem sám, tvrdí

22. března 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: https://twitter.com/PolitieUtrecht

Muž stíhaný v souvislosti s pondělní střelbou v Utrechtu za několikanásobnou vraždu s teroristickým motivem se v pátek u soudu přiznal k činům, z nichž byl obviněn, a uvedl, že jednal sám. Oznámila to nizozemská prokuratura. Soud sedmatřicetiletému muži, který se narodil v Turecku, prodloužil vazbu o dva týdny.

Muž se v pátek k činům přiznal a uvedl, že jednal sám. “Podezřelý ve věku 37 let se ráno před vyšetřujícím soudcem přiznal k trestným činům, které jsou mu přičítány,” oznámila prokuratura. Podezřelý podle ní prohlásil, že “jednal sám”. Soudce rozhodl, že obviněný bude smět komunikovat pouze se svým právníkem, oznámil dále soud.

Při střelbě v tramvaji přišli o život tři lidé a dalších sedm bylo zraněno. Podezřelým ze spáchání činu je 37letý Gökmen Tanis, který se narodil v Turecku. Muž, který byl dnes předveden k neveřejnému slyšení před vyšetřujícího soudce, čelí mimo jiné obvinění z několikanásobné vraždy či zabití s teroristickým motivem.

Podle žalobců Tanis zastával “radikální ideologii”, ale není jasné, zda byl motiv pro spáchání činu výhradně teroristický. Podezřelý má být podroben psychiatrickému vyšetření.

Tanis byl zadržen v pondělí sedm hodin po dopolední střelbě, kterou nepřežili 19letá žena a dva muži ve věku 28 a 49 let.

V pátek večer večer se má v Utrechtu uskutečnit tichý pochod městem za oběti střelby.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články