Podle Hamáčka nepřinesla schůzka se Zemanem a Babišem žádný výsledek

4. července 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: Jiří Ovčáček / Twitter

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek definitivně nevyjádřil k návrhu na výměnu ministra kultury, řekl novinářům po dnešním více než hodinovém jednání v Lánech premiér Andrej Babiš (ANO). Zeman počítá se schůzkou s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a současným ministrem Antonínem Staňkem (ČSSD) 12. července, na které je plánuje usmířit. Hamáček uvedl, že čtvrteční schůzka v Lánech nepřinesla žádný výsledek.

Vicepremiér Hamáček se chystá svolat předsednictvo ČSSD. Termín přizpůsobí tomu, aby se na něj mohlo dostavit co nejvíc členů, mohlo by se sejít kolem 15. července. O svém návrhu pro další postup má jasno, plánuje postupovat podle koaliční smlouvy. Před případnou demisí ministrů ČSSD by předcházelo dohodovací řízení, řekl.

Babiš doufá v to, že se podaří najít řešení, které zachová vládu. “Představuji si, že se domluvíme, aby byli všichni spokojeni, aby vláda mohla pokračovat,” řekl Babiš. Podle Hamáčka je jediným řešením, že funkci ministra kultury bude zastávat člověk, kterého v ní chce ČSSD.

Zdroj. ČTK

Zprávy - další články