Policie našla na Frýdecko-Místecku pět migrantů z Afghánistánu

8. července 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Policie v neděli ráno odhalila na Frýdecko-Místecku v kamionu jedoucím z Makedonie pět nelegálních migrantů z Afghánistánu. Řidič o tom, koho v návěsu veze, údajně neměl tušení. Pětice mladíků nyní poputuje do země, odkud do České republiky přicestovali, či do země, kde už dříve požádali o azyl. ČTK to v pondělí řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná.

Makedonský řidič kamionu uvedl, že si všiml neobvyklých zvuků vycházejících z nákladového prostoru. Dostal strach a požádal o pomoc pracovníky čerpací stanice na Frýdecko-Místecku, kteří pak zavolali policii.

Osoby se ukrývaly v nákladovém prostoru vozidla, aniž by o nich řidič věděl, cestou si ani nevšiml žádných podezřelých okolností,” uvedla mluvčí. Dodala, že všech pět mužů ve věku okolo 20 let policistům cizinecké policie řeklo, že jsou z Afghánistánu.

Policisté ověřovali jejich totožnost osob a kontaktovali tlumočníka. Nyní zjišťují, za jakých okolností se dostali do vozu. “Z dosud zjištěných okolností vyplývá, že cizinci na území státu vstoupili neoprávněně, bez cestovního dokladu, platného víza či jiného povolení,” řekla mluvčí. Dodala, že všechny s největší pravděpodobností čeká návrat do země, odkud do ČR přicestovali, případně do země, kde požádali o azyl. V tomto případě do Bulharska, Řecka či na Slovensko.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články