Policie navrhla obžalobu dvou Nizozemců, co napadli číšníka

22. ledna 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Pražští policisté v minulých dnech navrhli obžalovat z pokusu o vraždu dvojici Nizozemců, kteří loni v dubnu v centru Prahy napadli číšníka. Na webu o tom v úterý informovala policejní mluvčí Andrea Zoulová. Návrh nyní posoudí pražské městské státní zastupitelství. Cizincům hrozí až 18 let vězení.

Incident se stal loni 21. dubna u obchodního centra Quadrio. Číšník skupinu sedmi mužů podle dřívějších informací upozornil, že na zahrádce restaurace nemohou popíjet vlastní alkohol, což muže popudilo.

Útočníci napadeného povalili na zem, začali ho bít pěstmi a kopali do něj. Když zůstal bezvládně ležet na zemi, z místa utekli. V nemocnici se číšník probral až po několika dnech. Prodělal několik operací, na tiskové konferenci v květnu uvedl, že se stále potýká s následky útoku.

Nizozemce zadrželi policisté několik dnů po útoku na pražském letišti. Pět z nich obvinili, zbylé dva propustili s tím, že se konflikt snažili spíše uklidnit. Tři obviněné potrestal Obvodní soud pro Prahu 1 podmíněnými tresty, na pět let je také vyhostil ze země. Poslední dva, jichž se návrh na obžalobu týká, považuje policie za hlavní aktéry napadení.

Policie dvojici původně vinila z těžkého ublížení na zdraví, později ale případ překvalifikovala. Deník Právo v minulosti uvedl, že vše změnily lékařské znalecké posudky, podle kterých byla intenzita útoku značná a život ohrožující.

Nizozemská média loni v červenci informovala o tom, že se jeden z útočníků, který čeká na soud, své oběti za čin omluvil a nabídl jí odškodné po dobu rekonvalescence.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články