Policie neprokázala podvod s parukami ze salonu Dlouhovláska

Pražská policie odložila trestní oznámení ministerstva zdravotnictví, které se týkalo možného podvodu s parukami pro onkologické pacienty. Na dotaz ČTK to v pátek uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský s tím, že se podezření na podvod nepodařilo prokázat. Na případ před časem upozornil web extra.cz, který zpochybnil činnost kadeřnického salonu Dlouhovláska.

Pražská policie odložila trestní oznámení ministerstva zdravotnictví, které se týkalo možného podvodu s parukami pro onkologické pacienty. Na dotaz ČTK to v pátek uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský s tím, že se podezření na podvod nepodařilo prokázat. Na případ před časem upozornil web extra.cz, který zpochybnil činnost kadeřnického salonu Dlouhovláska.

Podle serveru “panuje podezření, že vlasy od dárců jsou využity komerčně”. Salon trvá na tom, že vlasy v charitativních parukách jsou pravé.

“Policisté prověřovali případ v celé jeho šíři, nicméně ze zjištěných skutečností – například výslechem obdarovaných či osob, které vlasy darovaly, a dalších zúčastněných – se nepodařilo prokázat původní podezření z trestného činu podvod. Na základě těchto skutečností tak byla celá věc odložena. Tím není vyloučeno řešit věc občanskoprávní cestou,” napsal Rybanský.

Salon Dlouhovlaska.cz pomáhá výrobou paruk z pravých vlasů na míru a zdarma pro dětičky, dívky a ženy, kterým do života…

Zveřejnil(a) Dlouhovlaska.cz dne Pátek 1. března 2019

Dlouhovláska vyrábí od roku 2015 paruky z vlasů, které jí zdarma poskytují dárkyně. Na svém webu uvádí, že cílem projektu je, aby si ženy a dívky, které vlasy z jakéhokoliv důvodu ztratily, nemusely draze kupovat vlasové náhrady a paruky.

Server Extra.cz loni zveřejnil několik článků, v nichž uvedl, že paruky předávané nemocným nejsou z pravých vlasů, ale ze syntetického materiálu. Dokládal to na případu ženy, která dostala v roce 2016 od Dlouhovlásky paruku pro svou dceru trpící alopecií. Holčičce se poté udělal ekzém a laboratorní testy podle Extra.cz prokázaly, že paruka je umělá.