Policie obvinila ženu, která polila několik lidí chemikálií

26. března 2018·Zprávy·Karolína Stránská

Zdroj: ČTK

Z ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky obvinili v neděli pozdě večer kriminalisté v Plzni šestačtyřicetiletou ženu, která v sobotu dopoledne v nočním erotickém klubu polila několik lidí chemikálií, pravděpodobně kyselinou. ČTK to řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová. V případě odsouzení ženě hrozí až šestileté vězení.

V nočním klubu na Americké třídě v centru Plzně v sobotu dopoledne napadla žena několik lidí, pravděpodobně je polila kyselinou. Dva muži a jedna žena utrpěli vážná zranění a byli převezeni do nemocnic v Plzni a v Praze, lehké zranění od chemikálie měla na ruce i útočnice. Další muž utrpěl poranění hlavy, nikoli od chemikálie. Z policejních vyjádření vyplývá, že incident nejspíš souvisel s předchozí roztržkou v klubu, při které by na hlavě zraněn muž.

Podezřelou ženu policie na místě zadržela. Všichni účastnící incidentu byli Češi.

Policie zatím neuvedla, co přesně se v nočním klubu stalo a co vedlo k celému incidentu. Z ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky lze podle trestního zákoníku obvinit člověka, který někomu úmyslně způsobí těžkou újmu na zdraví v silném rozrušení ze strachu, úleku nebo ve zmatku v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články