Policie prověřuje kvůli CzechTourismu i ministryni Dostálovou

21. listopadu 2018·Zprávy·Lukáš Vaněk

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (Facebook)

Policie prověřuje v souvislosti se středečním zásahem kvůli CzechTourismu i ministryni pro místní rozvoj Kláru Dostálovou (za ANO). Ráno jí z domu odvezla její služební počítač. Ministryně to řekla novinářům s tím, že měla CzechTourism na starosti jakožto náměstkyně pro regionální rozvoj. Zdůraznila, že nikdo nebyl obviněn ani zadržen. Mluvčí CzechTourismu Renata Kasalová dodala, že se případ týká zakázek agentury z minulých let.

Z logiky věci policie prověřuje i mě, říkám to úplně otevřeně, protože jsem byla nadřízenou CzechTourismu – ať už jako náměstkyně, nebo jako ministryně. Také na rovinu říkám, že policie byla ráno u mě doma s dotazem, zda mám doma nějakou služební techniku. Já jsem řekla, že samozřejmě ano, všechno jsem vydala, policie si to odvezla a odjela,” popsala Dostálová.

Doplnila, že policii neodpovídala na žádné otázky a neví, s čím středeční zásah v sídle ministerstva a v CzechTourismu souvisí. Připomněla, že ministerstvo je zřizovatelem agentury, a dodala, že úřad policii poskytuje maximální součinnost.

Podle Kasalové ve středu policie odvezla ze sídla CzechTourismu zejména komunikační techniku a dokumenty. “Víme pouze to, že je zde podezření ohledně hospodárnosti. Týká se zakázek z minulých let,” uvedla mluvčí agentury. O které zakázky se policie zajímá, podle svých slov neví.

Web E15.cz uvedl s odkazem na policejní spis, že Dostálová je ve věci hlavní podezřelou, a to údajně ze zneužití pravomoci a z dotačního podvodu.

Dostálová působila jako náměstkyně na ministerstvu pro místní rozvoj od února 2014. Nejprve měla na starosti evropské fondy a operační programy, později se stala první náměstkyní pro regionální rozvoj. Ve funkci skončila po loňském zvolení do Sněmovny, ministryní je od prosince 2017.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články