Policie ukončila vyšetřování vraždy v Jihlavě, vrah je mrtvý

Policie už se dál nezabývá vraždou jednasedmdesátileté ženy, která se stala loni v prosinci v Jihlavě. Prokázala, že pachatelem byl její bývalý partner, který se po vraždě sám zabil. Vyšetřovatel případu proto 18. června prověřování v dané věci ukončil a vydal usnesení o odložení věci, informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Vražda se stala 15. prosince odpoledne na křižovatce ulic Slavíčkova a Sokolovská. Podle policie žena na křižovatce zastavila se svým autem. Z druhého vozu, který zastavil vedle ní, začal řidič střílet. Ženu zasáhl čtyřmi ranami, vypálil jich minimálně šest. Pak z místa střelby ujel.

Bývalý manžel, kterému bylo 64 let, byl jako možný pachatel prověřován hned po vraždě. Podle policie měl se ženou dlouhodobé spory kvůli podnikání, opakovaně se soudili. Protože se ho nedařilo kontaktovat, vyhlásili po něm pátrání.

Jeho vůz a také tělo našli den po vraždě na Chrudimsku. Podle policie se zastřelil svou legálně drženou zbraní. Nešlo ale o stejnou zbraň, kterou byla zastřelena žena.

Zdroj: ČTK