Policie stíhá sestru z nemocnice v Mladé Boleslavi. Pacientce údajně vpíchla do žíly vzduch

AKTUALIZOVÁNO - Policie obvinila z vraždy jednadvacetiletou pracovnici Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi. Uvedla to v pátečním vydání Mladá fronta Dnes (MfD). Podle deníku je podezřelou ošetřovatelka a obětí je osmaosmdesátiletá pacientka chirurgického oddělení nemocnice. Sestru kriminalisté podezřívají, že pacientce chirurgického oddělení vpíchla do žíly vzduch.

Mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek potvrdil deníku, že policie stíhá pro vraždu zaměstnankyni nemocnice, která je ve vazbě. Bližší informace uvést nechtěl. Podle mluvčí nemocnice Hany Kopalové má obviněná žena neplacené volno a její přístupové karty do nemocnice byly zablokovány.

Podle mluvčího středočeského hejtmanství Pavla Lochaře kraj událost vzhledem k vyšetřování komentovat nemůže. “Je to politováníhodná situace, které nám je líto. Je to zcela individuální čin jednotlivce, bohužel neexistuje ale žádný způsob, jak dané jednání zcela vyloučit,” řekl ČTK Lochař. Podle něj stíhaná ošetřovatelka pracovala v nemocnici přes rok bez jakýchkoliv problémů.

Zdroj: ČTK