Policie vyšetřuje násilnou smrt manželů v domě seniorů u Rokycan

7. února 2019·Zprávy·Karolína Stránská

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Policie vyšetřuje od středečního večera násilnou smrt více než 70letých manželů v domově s pečovatelskou službou v Břasích na Rokycansku, zjistila ČTK.

Případem se zabývají kriminalisté z krajského ředitelství, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, sdělila policejní mluvčí Pavla Burešová. Policisté hned po činu zadrželi člověka, kterého z činu podezírají. Podle informací ČTK by mělo jít o zhruba 30letého muže – příbuzného obou manželů.

“Po 21:00 jsme přijali oznámení o nálezu dvou osob nejevících známky života v zařízení pro seniory v jedné obci na Rokycansku,” uvedla mluvčí. “V nočních hodinách se policistům podařilo zadržet podezřelou osobu,” doplnila později. S ohledem na aktuálnost případu a aby nenarušili průběh trestního řízení, nebudou podle ní policisté zatím k případu zveřejňovat žádné informace.

Tragická událost se stala v domě s pečovatelskou službou, který patří pod obec Břasy. Jde o přestavěný objekt bývalých kasáren na okraji vsi. V objektu, kam dojíždí pečovatelky a není tam trvalá služba, je 41 bytů, z nichž je nyní 38 obsazených. “Je to pro nás hrozná událost. Znám je oba od mých tří let, moji rodiče se s nimi kamarádili,” uvedl starosta Břas Miroslav Kroc.

V seniorském zařízení bydleli manželé dočasně do doby, než jejich vnuk přestaví jejich dům v Břasích, který na něj převedli. “Už se do domu měli pomalu, zhruba v létě, vracet. Mluvil jsem s nimi ještě nedávno, těšili se, že se vrátí,” uvedl starosta. Manželé před dvěma lety oslavili zlatou svatbu.

Zprávy - další články