Předávání Oscarů bude bez moderátora! Večerem diváky provedou sami herci

Letošní předávání prestižních filmových cen Oscar se bude muset obejít bez moderátora. Původně přitom pořadatelé oznámili, že se role zhostí komik Kevin Hart. Ten však byl v minulosti kritizován za homofobní výroky a protože se za ně již v minulosti omluvil, odmítl to učinit znovu. Příležitosti se proto vzdal a pořadatelé za něj již údajně nenašli žádnou vhodnou náhradu. 

Udílení cen Americké filmové akademie bude poprvé po 30 letech oficiálně bez moderátora. Pořadatelé v prosinci sice oznámili, že 91. ročník Oscarů bude moderovat komik Kevin Hart, ten však z nabídky o pouhé tři dny později vycouval.

V minulosti byl totiž kritizován za několik homofobních tweetů. Odstoupení zdůvodnil tím, že nechce odvádět pozornost od prestižní události a že je mu líto, že lidem ublížil. Za své výroky se měl omluvit již dříve. Neoficiální teorie hovoří o tom, že na jednu z nejtěžších moderátorských prací amerického showbusinessu po Hartově odstoupení již nikoho vhodného nenašli. Pořadatelé nyní tvrdí, že chtějí víc pozornosti věnovat samotným oceněným.

Galerie