PŘEDPOVĚĎ na BŘEZEN: Na jaro si ještě počkáme, oteplí se až ke konci měsíce

5. března 2017··Redakce

Počasí v nadcházejících čtyřech týdnech bude teplotně i srážkově spíše průměrné. Venkovní teploty přes den vystoupají v prvních dvou týdnech nejvýše k průměrným osmi stupňům Celsia. V týdnu od 20. března by se mělo oteplit a teploty vystoupat k 11 stupňům. Příští týden pak očekává Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) více srážek. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který ČHMÚ zveřejnil.

Pro období od 6. března do 2. dubna je průměrná teplota v Česku 3,8 stupně Celsia. Podle aktuálního výhledu budou nejnižší noční teploty v tomto období převážně kolem bodu mrazu nebo mírně nad ním. Přes den vystoupají v prvních dvou týdnech nejvýše k průměrným osmi stupňům Celsia a v dalších týdnech ke zhruba 11 stupňům. “V této roční době teploty vzduchu ale hodně závisí na oblačnosti,” upozornili meteorologové.

První dva následující týdny a týden na přelomu března a dubna tak podle nich vycházejí jako teplotně průměrné. Třetí týden předpovědi by mohl být teplotně nadprůměrný. Z hlediska srážek ČHMÚ očekává první týden nadprůměrný, další tři týdny průměrné.

Podle údajů meteorologů bylo sledované období nejteplejší v roce 1981, kdy se průměrná teplota vyšplhala na 7,5 stupně Celsia. Naopak nejchladnější byl rok 1958, teplotní průměr pro období od 6. března do 2. dubna byl tehdy minus 1,4 stupně Celsia.

Zdroj: ČTK

- další články