První medaile! Biatlonistka Veronika Vítková si dojela ve sprintu pro bronz

10. února 2018·Zprávy·Redakce

Česká výprava má na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu první medaili, biatlonistka Veronika Vítková skončila třetí ve sprintu. Na stříbrnou Norku Marte Olsbuovou ztratila 1,6 sekundy. S více než čtyřiadvacetisekundovým náskokem vyhrála Němka Laura Dahlmeierová.

Další Češka Markéta Davidová udělala stejně jako Vítková jednu chybu a po druhé střelbě atakovala umístění v první desítce, ale v posledním kole ztratila a skončila patnáctá. Rovněž jednou chybovala Jessica Jislová, která obsadila 23. příčku. Eva Puskarčíková skončila s třemi chybami na 43. místě.

Držitelka čtyř individuálních titulů z mistrovství světa Dahlmeierová získala první olympijské zlato díky bezchybné střelbě a čtvrtému běžeckému času.