Řidič autobusu během jízdy zkolaboval! Řízení převzal jeden z cestujících

16. září 2019·Zprávy·Lukáš Vaněk

Neznámý muž převzal v pondělí ráno za jízdy řízení linkového autobusu na rychlostní silnici z Liberce ve směru na Turnov poté, co řidič zkolaboval. V autobuse jelo skoro 50 lidí, z cestujících se nikomu nic nestalo. Čin neznámého považují liberečtí mluvčí záchranné služby i policie za výjimečný.

Pokud to tak skutečně bylo, jako že s největší pravděpodobností ano, že se jeden z cestujících chopil řízení autobusu, tak se jedná o neuvěřitelný heroický čin. Zachránil tím zdraví a životy bezmála 50 osob,” řekl mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Duchapřítomnou reakci neznámého ocenil i mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. “Kdyby nikdo nezareagoval, autobus by se převrátil nebo se stalo cokoliv dalšího, tak samozřejmě mohl být velký problém a mohli jsme tady mít hromadné neštěstí,” řekl.

Řidič autobusu zkolaboval krátce po 7:15 na čtyřproudé silnici nedaleko odbočky na Jablonec nad Nisou. Podle Robovského dostali oznámení o kličkujícím autobusu, který narazil do svodidel. “Podle předběžných informací řidič autobusu pravděpodobně vlivem nějaké zdravotní komplikace zřejmě zkolaboval. Po nárazu do svodidel měl vypadnout zpoza volantu,” uvedl Robovský.

Podle dosavadního zjištění se poté řízení duchaplně ujal jeden z cestujících a s autobusem jel ještě asi kilometr dál k benzinové stanici v Hodkovicích nad Mohelkou, kde mohl bezpečně zastavit. Řidiče autobusu odvezla záchranná služba do nemocnice v Turnově. “Předpokládáme, že má nějaké interní onemocnění, které jsme nedokázali specifikovat, proto jsme ho přepravili na interní ambulanci k dalšímu vyšetření,” dodal Georgiev.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články