Řidiči pozor! Na silnicích řádí falešný policista, pokouší se vybírat pokuty

Na případ upozornil v neděli večer Jiří K., který zveřejnil video na Facebooku. Na záběrech je vidět modrá Fabia Combi s majáčky za oknem, která zabrzděním zastavila další auto. Následně z něj vystoupil muž, který s řidičem cosi řeší. Podle autora se domáhal zaplacení pokuty. Pod videem se objevily komentáře, které tvrdí, že se nejedná o ojedinělý incident. Případem se zabývá policie. 

V neděli kolem půl osmé večer pověsil Jiří K. na Facebook veřejně video, které má sloužit jako varování pro všechny řidiče. “Dnes cestou z České Lípy v obci Medonosy mě zastavil tento zmetek, který tvrdil, že je policajt a zkoušel na mně vybrat pokutu, tak si na něj dávejte pozor. Navíc jezdí jako neskutečný prase,” uvedl majitel videa, které pořídila kamera v jeho voze.

Záběry ukazují, jak ho na plné čáře předjela modrá Fabia Combi, která měla za okny blikající majáčky. Auto zastavilo a vystoupil z něj muž s nadváhou oblečený v teplácích. Údajně předstíral, že je od policie, a od řidiče požadoval vyplacení nezveřejněné částky peněz jakožto pokuty za porušení předpisů.

Pod příspěvkem se za několik hodin objevily stovky komentářů a bezmála třicet tisíc lidí jej sdílelo, aby varovali své známé. “To je úplně stejný, jako zastavil nás,” vyjádřil se k muži na videu Daniel S. A podobnou zkušenost popsali i další diskutující.

Jiné přitom zaráželo, jak je možné, že měl podvodník v automobilu modré majáky. “Vím, že je to trochu vedlejší, ale když zadám do vyhledávače, že chci modrý stroboskopy, tak na mě vyjede neskutečné množství zboží k prodeji. Jak je možné, že se to může prodávat, takových lidí na našich silnicích jezdí strašně moc… A myslím, že i někteří vypadají víc jako policajti, na rozdíl tady od toho strejdy v teplácích,” podotkl například uživatel pod jménem Mates N.

Autor videa již všechny materiály předal policii, která se případem nadále zabývá. Riziku trestu však vystavil i sám sebe. Na internetu totiž zveřejnil jak tvář, tak i SPZ podezřelého muže. “Jsem si vědom, že mi hrozí postih. Ale myslím, že by tohle měl vidět opravdu každý. Nikdo neví, kolik lidí už okradl,” uvedl autor pro TV Nova.