Serena Williams po porodu čelila kritice za »catsuit«. Začala hrát v baletní sukénce

Světem tenisu nečekaně zahýbaly módní kreace na kurtech French Open. Stála za nimi legendární Serena Williamsová, která nejprve kvůli zdravotním potížím zvolila většinu těla zahalující »catsuit«. To se však nelíbilo prezidentovi FFT a tak je zakázal. Williamsová odpověděla vtipnými baletními sukénkami.

Když Serena Williamsová přivedla před necelým rokem na svět svou dceru Alexis Olympie Ohanian, provázelo tehdy porod množství komplikací.  Legendární tenistku i miminko ohrožovaly zdravotní problémy spojené s plicní embolií. A když se pak po náročné zkušenosti vrátila na kurty, některé fanoušky překvapila svým oblečením.

Na počátku léta začala hrát v pověstných »catsuitech«, tedy sportovních oblecích, které zakrývají většinu těla. Přiléhavý oblek totiž zabraňoval tvorbě dalších krevních sraženin a rozvoji embolie v jejím těle, zatímco podávala neuvěřitelné fyzické výkony.

“Někdo catsuit? Všem mámám, které se obtížně hojily po těhotenství – tady máte. Když to zvládnu já, vy taky. Miluju vás všechny!!!” napsala Serena Williamsová na svůj Instagram k fotografii v elastickém obleku, kterou zveřejnila na konci května.

Do médií se tehdy vyjádřila, že se v oblecích cítí jako superhrdinka a mnoho fanoušků její volbu úboru podpořilo. Ne tolik ovšem prezident Francouzské tenisové federace (Fédération Française de tennis) Bernard Guidicelli.

“Myslím, že občas už jsme zašli příliš daleko,” vyjádřil se Guidicelli na adresu některých dresů na French Open a zejména toho Williamsové. “Nebude to nadále tolerováno. Musí se respektovat hra a místo,” uvedl v rozhovoru pro 500. vydání časopisu Tennis Magazine. Upnuté obleky legendrární tenistky skutečně postavil mimo pravidla.

Williamsová si ovšem připravila svéráznou odpověď. V reakci na zákaz, který jí připadal sexistický, začala hrát a vyhrávat v atletických napodobeninách baletních sukének tutu. Ikonické dresy, které jí na míru navrhl Virgil Abloh, jsou podle ní navíc aerodynamické a dobře se v nich hraje.

Twirling into Friday!! ✨ _ @usopen #usopen

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on