Skvělý úspěch! Tenistka Markéta Vondroušová je poprvé v semifinále grandslamu

4. června 2019·Zprávy·Karolína Stránská

Marketa Vondrousova of the Czech Republic plays a shot against Croatia’s Petra Martic during their quarterfinal match of the French Open tennis tournament at the Roland Garros stadium in Paris, Tuesday, June 4, 2019. (AP Photo/Michel Euler)

Česká tenistka Markéta Vondroušová je poprvé v semifinále grandslamu. Ve čtvrtfinále Roland Garros porazila 7:6 a 7:5 Chorvatku Petru Martičovou, se kterou předchozí čtyři vzájemné zápasy prohrála. Devatenáctiletá Vondroušová znovu posunula své grandslamové maximum, kterým bylo dosud loňské osmifinále US Open. V Paříži ještě neztratila ani set.

Vondroušové se podařilo to, co nedokázala ve třetím kole světová dvojka Karolína Plíšková. Jednatřicáté nasazené Martičové v prvním setu odvrátila tři setboly, aby následně sadu získala v tie-breaku. Ve druhé sadě sice ztratila vedení 5:2, ale za stavu 6:5 na returnu proměnila čtvrtý mečbol.

Ve čtvrtečním semifinále se Vondroušová utká s Britkou Johannou Kontaovou, s níž krátce před Roland Garros prohrála ve třech setech čtvrtfinále v Římě. To ale byla unavená ze dvou třísetových zápasů, které odehrála den před tím. Teď bude mít den volna.