Slavného lezce zabila jeho vášeň. Zřítil se z 62. patra mrakodrapu

12. prosince 2017··Redakce

V Číně zemřel při pádu z mrakodrapu známý lezec. Reprofoto Weibo

Čínský dobrodruh, který proslul svými odvážnými kousky při lezení po výškových budovách, zemřel při pádu z 62patrového mrakodrapu. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Wu Jung-ning měl na čínské sociální síti Weibo tisíce sledujících, kteří obdivovali jeho krátká videa, na nichž byl zachycen na vrcholu různých výškových budov bez jakéhokoli bezpečnostního vybavení.

Když ale minulý měsíc přestal videonahrávky zveřejňovat, jeho fanoušky přepadly obavy. Nakonec se nejhorší předpoklady potvrdily; 26letý muž přišel o život 8. listopadu, když se zřítil z mrakodrapu ve městě Čchang-ša. Jeho smrt potvrdila jeho přítelkyně o měsíc později.

Wu na síti Weibo varoval své sledující, aby jeho odvážné činy nenapodobovali. Sám prošel výcvikem bojových umění a v minulosti se zúčastnil televizních a filmových natáčení. Lezení po výškových budovách mu ale přineslo mnohem větší pozornost veřejnosti, a také se podle zpráv místních médií ukázalo být výnosnější.

Jeden z Wuových příbuzných uvedl, že Wu se účastnil blíže neupřesněné lezecké výzvy, v níž mohl získat 100.000 jüanů (328.000 Kč). “(Den poté) chtěl požádat svou dívku o ruku. Potřeboval ty peníze na svatbu a také na lékaře pro svou nemocnou matku,” řekl nevlastní strýc zemřelého.

Wuův kolega Charlie_7U vyvěsil na internet fotografii, na níž je společně s Wuem, a dodal: “Vždy to trochu přeháněl a snažil se dělat věci, které byly nad jeho schopnosti.”

Další diskutéři naopak obdivovali šlechetné úmysly mladíka. “Vyrazilo mi dech, když jsem zjistil, že to všechno dělal, aby zaplatil nemocné matce léčení v nemocnici. Jsi jedním z těch lidí, kteří udělají pro své bližní naprosto cokoli,” napsal.

Zdroj: ČTK

- další články