Slovenská policie našla část zbraně, jíž byli zřejmě zavražděni Kuciak a Kušnírová

17. dubna 2019·Zprávy·Barbora Pisingerová

Zdroj: Martina Kušnírová – Facebook

Policie v jihoslovenském Kolárovu našla v řece Váh část pistole, kterou mohl být loni v únoru zavražděn novinář Ján Kuciak (†27) a jeho snoubenka Martina Kušnírová (†27). Ve středu o tom informovala televize Markíza, podle níž policistům místo ukázal údajný vrah Miroslav Marček, který se minulý týden podle médií k činu přiznal.

Podle Markízy se jedná o hlaveň pistole. Zda jde o část vražedného nástroje ale není dosud jasné a čeká se na výsledky expertízy. Pátrání po zbylých dílech zbraně, kterou prý pachatel před vhozením do řeky rozebral, pokračuje. Komplikuje ho ale silný proud a písčité dno.

Příslušníci speciální policejní jednotky našli v úterý v nedalekém korytu Malého Dunaje také zbraň, kterou Marček v roce 2016 údajně použil při vraždě podnikatele Petera Molnára.

Policie z usmrcení Kuciaka a Kušnírové kromě Marčeka viní další čtyři osoby. Z objednání vraždy novináře je obviněn kontroverzní podnikatel Marián Kočner, který vinu podle svého obhájce nadále popírá.

Dvojí vražda loni otřásla Slovenskem natolik, že pod tlakem veřejnosti odstoupil z čela vlády tehdejší premiér Robert Fico.

Zdroj: ČTK

Zprávy - další články